Zakwaterowanie

W Australii możliwości zakwaterowania jest bardzo wiele i w zależności od oczekiwań każdy może wybrać coś dla siebie. Albion House służy radą i pomocą aby podjąć właściwą decyzję.

Zakwaterowanie

Możliwości zakwaterowania jest bardzo wiele i w zależności od oczekiwań każdy może wybrać coś dla siebie. Niezależnie od tego czy wyjeżdżasz do Australii na wizie studenckiej , work & holiday czy turystycznej, z nami łatwo znajdziesz kąt dla siebie, a my służymy naszą radą i pomocą abyś podjął właściwą decyzję odnośnie wyboru zakwaterowania.

Zakwaterowanie Albion House

Ponieważ organizacja zakwaterowania spoza granic Australii może być niełatwa i bardzo kosztowna, w trosce o naszych klientów juz od 1996 stworzyliśmy naszą własną ofertę zakwaterowania. Przyświecała nam idea organizacji taniego zakwaterowania dla naszych klientów na pierwsze tygodnie pobytu w Australii.
Ze względu na oferowaną przez nas bardzo korzystną cenę jak i szeroką bazę mieszkań – w obecnej chwili posiadamy kilkadziesiąt lokalizacji na terenie Sydney, a ten sposób zakwaterowania cieszy się największą popularnością wśród naszych klientów.

Mieszkania i domy są w pełni wyposażone co gwarantuje naszym klientom pełen komfort. Posiadają one od 2 do 4 pokoi, najczęściej dwuosobowych. Są to pokoje w pełni umeblowane oraz wyposażone w pościel i bieliznę pościelową. Część pokoi posiada własne łazienki. Kuchnia wyposażona jest we wszelkie niezbędne sprzęty kuchenne takie jak naczynia, garnki, sztućce, czajnik, etc. Mieszkania wyposażone są w sprzęt audio-wizualny a także komputer z darmowym dostępem do Internetu.

Zakwaterowanie u rodzin - Homestay

Ten typ zakwaterowania jest najczęściej oferowany studentom międzynarodowym przez szkoły, jest jednak jedną z droższych opcji zakwaterowania. Mieszkanie pod jednym dachem z rodziną australijską ma niewątpliwie wiele zalet. Jest szczególnie korzystne dla wszystkich chcących szlifować swoje umiejętności językowe oraz poznać australijski styl życia z bliska.
Opcja ta jest również polecana naszym młodszym klientom, ze względu na możliwość korzystania z regularnie przygotowywanych posiłków. W zależności od preferencji, można zdecydować się na zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem, lub tylko ze śniadaniami lub obiadokolacją. Dostępne pokoje są jedno lub dwuosobowe. Wszystkie rodziny są starannie selekcjonowane i regularnie kontrolowane przez szkoły, mają również wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju działalności.

Schroniska młodzieżowe – Hostel/Backpackers

Zakwaterowanie w hostelach, czyli schroniskach młodzieżowych, daje możliwości poznania ludzi z całego świata i nawiązania międzynarodowych przyjaźni ale na pewno jest mniej komfortowe niż to oferowane przez naszą firmę lub homestay. Pokoje są z reguły wieloosobowe, z piętrowymi łóżkami i łazienką na korytarzu. Ze względu na ciągłą rotację osób zamieszkujących w takich schroniskach, mogą zdarzać się kradzieże. Hostele honorują legitymacje członkowskie różnych organizacji młodzieżowych.

Wynajem pokoju - shared accomodation

Bardzo popularny rodzaj zakwaterowania wśród osób wyjeżdżających do Australii. Po pierwszych tygodniach pobytu i zawarciu nowych znajomości w szkole, łatwo można dotrzeć do osób które poszukują kogoś do swojego mieszkania. Ogłoszenia o pokojach do wynajęcia są zamieszczane również w gazetach i w Internecie. Ten typ zakwaterowania jest bardzo korzystny cenowo i preferowany przez naszych klientów. Daje możliwości doskonalenia swoich umiejętności językowych szczególnie jeśli uda się zamieszkać ze studentami z krajów anglojęzycznych lub samymi Australijczykami.

Wynajem Mieszkania

Istnieje również opcja samodzielnego wynajęcia mieszkania lub domu. Wiąże się to aczkolwiek z pewnymi zobowiązaniami. Z tej formy zakwaterowania korzystają głównie osoby zamierzające pozostać w Australii na dłuższy okres. Wynajmując mieszkanie podpisuje się umowę najmu na okres minimum 3 lub 6-ciu miesięcy oraz wpłaca kaucję zwrotną w wysokości najczęściej miesięcznego czynszu. We własnym zakresie trzeba również podłączyć media takie jak energia elektryczna czy telefon. Mieszkania mogą być umeblowane lub nie. Większość jednak posiada wbudowane szafy oraz wyposażenie kuchni – szafki, zlewozmywak i kuchenkę. Bardzo często w budynkach mieszkalnych znajdują się wspólne pralnie i suszarnie. Dosyć łatwo można nabyć tanie używane meble takie jak łóżko, biurko, stół, itd. oraz podstawowe wyposażenie mieszkania. Koszt wynajmu zależy oczywiście od ilości pokojów, oferowanego standardu, wyposażenia oraz lokalizacji.

Hotele

Raczej rzadko wybierana forma zakwaterowania ze względu na bardzo wysoki koszt. Sieć hoteli na terenie Australii jest bardzo rozbudowana a osoby decydujące się na ten rodzaj zakwaterowania mają zagwarantowaną pełną obsługę, wyżywienie oraz zapewnione wszelkie wygody.

© 2015 Albion House. Wszelkie prawa zastrzeżone. Branding / Design: Inspect™ Brand & Web Design