Australia

W Australii otrzymasz wysokiej jakości wykształcenie, które będzie stanowić solidną podstawę dla przyszłej kariery.

Nauka w Australii

Wykształcenie i kwalifikacje zdobyte w Australii są rozpoznawane i uznawane na całym świecie – przez pracodawców, organizacje rządowe czy instytucje edukacyjne. Jakość edukacji jest bardzo wysoka, o czym świadczy fakt, że wszystkie australijskie uniwersytety zajmują czołowe miejsca w światowych rankingach. To, w połączeniu z przyjazną, międzynarodową atmosferą, wysokim standardem życia oraz wspaniałym klimatem sprawia, że Australia jest wręcz wymarzonym miejscem do nauki i przyciąga liczne rzesze studentów z całego świata. Mówią tez o tym statystyki które stawiaja Australie od lat w czołówce swiatowej, często przewodząc tej czołówce jako najczęściej wybirany kraj do edukacji. Australia łączy w sobie bardzo szeroką i ciekawą oferte edukacyjna, wiele przywilejów oferowantch osobom które podejmuja nauke i niesamowitą Australia jako kraj i region swiata. Gwarancją wysokiej jakości nauczania są akredytacje odpowiednich instytucji edukacyjnych i rządowych, jakie każda szkoła prowadząca kursy dla studentów zagranicznych musi posiadać.

Naukę w Australii może podjąć każdy nie zależnie od tego czy jest studentem w Polsce czy jakim kolwiek innym kraju i nie zależnie od wieku. W każdym wieku możesz a nawet powinieneś uczyć się języków, podnosić swoje kwalfikacje a nawet możesz przekfalfikować się do nowego zawodu.

Możliwości oferowanych dla studentów międzynarodowych jest bardzo wiele. Edukację można rozpocząć od nauki języka angielskiego, kontynuować na specjalistycznych kursach językowych przygotowujących do międzynarodowych egzaminów lub kursach zawodowych VET (Vacational Education & Training)  kończących się certyfikatami i dyplomami aż po studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie. Niezależnie od tego na jakim etapie rozpoczynamy naukę w Australii, zawsze możemy ją kontynuować przedłużając swój pobyt i wizę na miejscu.

Każda osoba podejmująca nauke w Australii ma prawo do podjęcia legalnej pracy na wizie studenckiej a po jej zakończeniu w zależności od rodzaju ukończonego kursu może otrzymać wizę pracowniczą nawet do trzech lat czy też bazując na swoim wykształceniu może aplikować o wizę pobytu stałego przez skilled migration.

Szkoły średnie – Secondary Schools / High Schools

Szkoły średnie są ważnym elementem systemu edukacyjnego dla Australijczyków, gdyż ukończenie 12 roku nauki w High School jest dla nich warunkiem podjęcia nauki w college’u lub na uniwersytecie. Nie dotyczy to studentów zagranicznych podlegających innym zasadom rekrutacji – dla nich takim warunkiem jest ukończenie szkoły średniej w swoim kraju oraz posiadanie certyfikatu potwierdzającego znajomość języka na wymaganym poziomie.. czytaj więcej


 

Kursy Językowe

Prowadzone są przez szkoły językowe działające samodzielnie lub przy college’ach i uniwersytetach. Kursy językowe oferowane są na wszystkich poziomach zaawansowania, od początkującego do zaawansowanego. Po ukończeniu kursu, uczestnik dostaje certyfikat potwierdzający jego poziom.

Oferta programów językowych jest bardzo szeroka i zawiera między innymi następujące kursy… czytaj więcej


 

Kursy zawodowe – College, TAFE

Ukończenie kursu specjalistycznego daje konkretne kwalifikacje zawodowe. College to prywatne a TAFE państwowe instytucje edukacyjne, które reprezentują ten sam poziom nauczania w australijskim systemie edukacyjnym. Cieszą się one ogromną popularnością wśród studentów Australijskich i międzynarodowych ze względu na ich strukturę, składającą się nie tylko z przygotowania teoretycznego ale przede wszystkim praktycznego, do wykonywania wybranego zawodu. Dzięki praktykom zawodowym w trakcie kursu, kończąc go studenci posiadają już pełne kwalifikacje i niezbędne doświadczenie, co znacznie ułatwia znalezienie pracy…czytaj więcej


 

Universytety

Studia na australijskich uniwersytetach zorganizowane są w trybie dwuetapowym, a więc najpierw uzyskuje się tytuł licencjata a przy ewentualnej kontynuacji studiów – magistra. Czas trwania studiów jest w dużej mierze uzależniony od już posiadanego wykształcenia, ewentualnego zaliczenia i zwolnienia z części przedmiotów na podstawie wcześniej ukończonych kursów i studiów, oraz indywidualnej decyzji odnośnie ilości przedmiotów zaliczanych w każdym semestrze. Studia na stopień licencjata trwają zazwyczaj do trzech lat, a na stopień magistra – rok lub dwa…czytaj dalej

Letnie wakacje w Australii przypadają na przełomie roku. Rozpoczynają się przed Świętami Bożego Narodzenia a kończą pod koniec stycznia lub początkiem lutego. Szkoły językowe oraz college ustalają własne przerwy w nauce a ich grafik może być bardzo różny.

© 2015 Albion House. Wszelkie prawa zastrzeżone. Branding / Design: Inspect™ Brand & Web Design