Australia

Kursy Zawodowe

Ukończenie kursu specjalistycznego daje konkretne kwalifikacje zawodowe. College to prywatne a TAFE państwowe instytucje edukacyjne, które reprezentują ten sam poziom nauczania w australijskim systemie edukacyjnym. Cieszą się one ogromną popularnością wśród studentów Australijskich i międzynarodowych ze względu na ich strukturę, składającą się nie tylko z przygotowania teoretycznego ale przede wszystkim praktycznego, do wykonywania wybranego zawodu. Dzięki praktykom zawodowym w trakcie kursu, kończąc go studenci posiadają już pełne kwalifikacje i niezbędne doświadczenie, co znacznie ułatwia znalezienie pracy.

College współpracują z wieloma uniwersytetami na terenie całej Australii, dając swoim absolwentom szanse kontynuacji nauki na uczelniach wyższych z możliwością uzyskania zaliczenia, a tym samym zwolnienia ze studiowanych wcześniej przedmiotów. System ten gwarantuje oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Kierunków kursów specjalistycznych jest bardzo wiele, do najpopularniejszych należą niewątpliwie kursy z zakresu biznesu (marketing, zarządzanie, handel międzynarodowy, itp.), informatyki, grafiki, public relations, hotelarstwa i turystyki oraz masażu czy fitnessu.

Zróżnicowane koszty nauki w college’ach pozwalają na wybranie szkoły odpowiadającej indywidualnym możliwościom finansowym każdego studenta. Droższe szkoły, o wysokim prestiżu, oferują wyższy poziom nauczania, najnowocześniejsze materiały dydaktyczne, doskonale wyposażone laboratoria komputerowe oraz znakomitą kadrę nauczycielską. Nierzadko też organizują płatne praktyki i pomagają studentom w znalezieniu zatrudnienia. Zapewniają także uzyskanie większej ilości zaliczeń przy kontynuacji nauki na uniwersytecie, a dzięki swej wysokiej reputacji są w stanie podpisać umowy z najlepszymi uniwersytetami.
Tańsze college mimo nieco niższego poziomu nauczania oraz często słabszej jakości wyposażenia też posiadają niezaprzeczalne zalety. Są to przede wszystkim niższe opłaty za czesne oraz mniej intensywna nauka, a często także możliwość wyboru trybu nauki – w godzinach porannych lub wieczorowych, co stwarza więcej możliwości wykorzystania czasu wolnego od nauki. Ucząc się w tańszych szkołach i równocześnie pracując, studenci nie mają większych problemów z zaoszczędzeniem pieniędzy na kolejne etapy kształcenia.
Nauka w college’ach lub TAFE’ach trwa od 3 miesięcy do 3 lat i daje możliwość uzyskania certyfikatów i dyplomów na różnych poziomach

 

© 2015 Albion House. Wszelkie prawa zastrzeżone. Branding / Design: Inspect™ Brand & Web Design