Kanada

Półwysep Nova Scotia jest jedną z 10 prowincji Kanady położony w południowo-wschodniej części na wybrzeżu oceanu Atlantyckiego. Najdłuższa linia brzegowa w Północnej Ameryce- 7400km!

HALIFAX
C
% wilgotność
Wiatr:
H • L

Kanada – Nowa Scotia

Nova Scotia International Study Program reprezentowany jest przez organizację, która jest połączeniem regionalnych rad pedagogicznych i Ministerstwa Oświaty, co gwarantuje jednakowy poziom szkół na całym terenie prowincji Nova Scotia. Do ponad 100 szkół przyjeżdża co roku ok 1000 zagranicznych uczniów, na przykład z Belgii, Brazylii, Chin, Kolumbii, Niemiec, Włoch, Japonii, Meksyku, czy też Polski

Warunki Programu

Wiek Studenta

Ukończone 13 lecz nie więcej niż 19 lat w dniu rozpoczęcia nauki

Znajomość Języka

Komunikatywna,sprawdzana testem w biurze Albion House

Długość

Semestr (4 – 5 mcy)  wrzesień – styczeń ,  luty – czerwiec

Rok szkolny (9 – 10 mcy)  wrzesień – czerwiec

Termin Składania Aplikacji

Początek we wrześniu  Do 30/06/2015 Początek w lutym:   Do 15/12/2015

SZKOŁY

Wszystkie szkoły muszą przestrzegać jednakowego programu opracowanego przez Ministerstwo Oświaty, są one dlatego na jednakowym poziomie nauczania. Duża ilość szkół posiada szeroką gamę zajęć pozaszkolnych. Można zapisać się do kół zainteresowań i klubów muzycznych, tanecznych lub sportowych.

Uczeń sam wybiera przedmioty, których chce się uczyć oraz ich poziom. Oprócz tego ma możliwość uczestnictwa w kółkach zainteresowań, zajęciach sportowych, artystycznych jak: teatr, malarstwo, taniec

W odróżnieniu od amerykańskich szkół państwowych w Kanadzie istnieje możliwość zdawania matury a szkoły z tej prowincji współpracują z licznymi uniwersytetami. Nauka w kanadyjskiej szkole średniej może stać się dla was wejściówką na uniwersytet kanadyjski, po powrocie możecie też podjąc naukę na uczelni w Polsce.

WYBÓR SZKOŁY I RODZINY

Przydział do rodziny następuje po wypełnieniu zgłoszenia, w którym zawarte są zainteresowania uczniów oraz przedmioty, na które chce uczęszczać w szkole. Aplikacje wypłeniamy wspólnie zklientem mozna więc liczyć na naszą pomoc i doświadczenie

W aplikacji możemy zasugerować czy ma to być mniejsze czy większe miasto lub np: szkoła z konkretną dyscypliną sportu czy też kołem zainteresowań. Każda rodzina jest starannie wybierana i osobiście sprawdzana przez koordynatora regionalnego. Nowa Szkocja ma jedną z największych sieci koordynatorów regionalnych.

Jest to miejsce idealne dla osób, które wyjęzdzają za granicę po raz pierwszy. Uczniowie czują sie u rodziny jak w domu, mają pełną opiekę zarówno od gospdarza jak i koordynatora, który często kontaktuje się z uczniem.

Studenci międzynarodowi biorą udział w organizowanych specjalnie dla nich wycieczkach, wspólnych zabawach integracyjnych, zajęciach doszkalających ich angielski i inych dopasowanych do pory roku i chęci grupy.

LOKALNY KOORDYNATOR

Uczniowie mają na miejscu koordynatora, do którego mogą się zwrócić z każdym problemem zarówno w szkole jak i w domu, o pomoc w wyborze przedmiotów, wypożyczeniu książek. Dzięki temu rodzic i uczeń czują się bezpieczniej. Każdy z naszych pracowników ma również bezpośredni kontakt z koordynatorem, który wysła nam raporty na temat frekwencji, stopni, postepów

LOKALIZACJA

Półwysep Nowa Szkocja jest jedną z 10 prowincji Kanady, położony w południowowschodniej jej części na wybrzeżu oceanu Atlantyckiego. Nova Scotia może się pochwalić najdłuższą (7400 km) linią brzegową w Północnej Ameryce. Z każdego miejsca na półwyspie dostaniecie się na wybrzeże maksymalnie w godzinę. Znajdziecie tu plaże piaskowe, północne lasy iglaste idealne na wycieczki, góry, gdzie możecie pojeździć na nartach oraz na snowboardzie. Może się to wydawać nieprawdopodobne ale Nova Scotia wysunięta jest niżej na południe niż Polska!

KLIMAT

Region ten należy do najcieplejszych w Kanadzie, dzięki ciepłym prądom oceanicznym. Klimat jest podobny do tego w Nowym Jorku oraz w Polsce. Latem temperatura może osiągać do 25-32 °C a zimą spada do – 10 °C.

WIZA

Osoby wyjeżdżające na semestr szkolny nie potrzebują wizy studenckiej. Wybierając rok szkolny należy złożyc wniosek o pozwolenie na naukę.  Albion House przeprowadza całą procedurę wizową a uczeń i rodzice nie muszą pojawiać się w Ambasadzie osobiście, my zrobimy to w Państwa imieniu.

CENNIK NA ROK SZKOLNY 2015/2016

Semestr

Rok Szkolny

Koszty Administracyjne

9900 CAD

19000 CAD

300 złotych

CENA OBEJMUJE

 • pełną pomoc biura Albion House we wszystkich procedurach, formalnościach wizowych, spotkania w biurze przed wyjazdem, kontakt z rodzicem przez całą dlugośc pobytu ucznia za granicą
 • naukę w szkole średniej w Kanadzie
 • zakwaterowanie u rodziny goszczącej
 • pełne wyżywienie w tygodniu i w weekendy
 • spotkanie na lotnisku z rodziną goszczącą lub z lokalnym koordynatorem (w dwie strony)
 • ubezpieczenie zdrowotne,
 • pomoc lokalnego koordynatora przez całą długość pobytu w Kanadzie
 • certyfikat szkolny oraz semestralne raporty dla rodziców
 • TEST językowy w biurze Albion House

CENA NIE ZAWIERA

 • opłat wizowych
 • biletu lotniczego (musi być kupiony w dwie strony)
 • Kieszonkowego w trakcie pobytu (ok 250 – 300 cad/miesiąc)

© 2015 Albion House. Wszelkie prawa zastrzeżone. Branding / Design: Inspect™ Brand & Web Design