Australia

Najmniejszy kontynent i największa wyspa na świecie. Dla wielu urzeczywistnienie marzeń o raju na ziemi. Kraj przyjazny, tolerancyjny, otwarty na ludzi, dający możliwości życia w komforcie i dostatku

kursy dla dorosłych

Hiszpania dała światu takich geniuszy jak Cervantes, Picasso, Velaquez czy Goya. Teraz i Wy zyskujecie możliwość kształcenia się w tym kraju, podążania śladem geniuszy światowego formatu i poznania ich kultury. Masz niepowtarzalną okazję zyskać tu wiele doświadczeń i wspomnień, które zostaną w Twojej pamięci na całe życie. Kultura Hiszpanii i styl życia jej mieszkańców są jednymi z najbardziej żywych w Europie. Język hiszpański jest drugim pod względem popularności językiem na świecie (włada nim ok. 400 mln. rdzennych mieszkańców) – dzięki temu Hiszpania staje się państwem coraz popularniejszym pod względem kształcenia i ilości realizowanych programów kulturowych.

Warunki Programu

.

Wiek Studenta

Ukończone 15 lecz nie więcej niż 18 lat w dniu rozpoczęcia nauki

Znajomość Języka

Komunikatywna, minimum dwa lata nauki

Długość

Trymestr (3,5 miesiąca), Semestr (5,5 miesiąca)

Rok szkolny (10 mcy)  wrzesień – czerwiec

Termin Składania Aplikacji

Do 30/05/2015 – start we wrześniu

SYSTEM EDUKACYJNY W HISZPANI

Hiszpański system kształcenia można podzielić na następujące części; szkoła podstawowa (klasy od 1-6), średnia (klasy od 1-4), licencjat (rocznik 1-2) oraz szkoły wyższe. Egzaminy różnią się w zależności od konkretnej szkoły. W prywatnych szkołach rok szkolny rozpoczyna się na początku września, w publicznych natomiast  w połowie września. We wszystkich szkołach obowiązuje system trymestralny – tzn. 1. trymestr wrzesień – grudzień, 2. trymestr styczeń – marzec, 3. trymestr kwiecień – maj/ czerwiec. Bożonarodzeniowa przerwa świąteczna trwa 15 dni, a wielkanocna – 1 tydzień.

Przed rozpoczęciem roku szkolnego  każdy uczeń bierze udział w 2 dniowym wyjeździe integracyjnym, który organizowany jest w Barcelonie. Po jego ukończeniu dzieci jadą do swoich rodzin goszczących na terenie całej Hiszpanii.

Zakwaterowanie

Mieszkanie w opcji ‚homestay’ pozwoli Wam poznać styl życia tradycyjnej hiszpańskiej rodziny oraz szybciej nauczyć się języka. Jako członek rodziny będziecie uczestniczyć w jej codziennym życiu i formach aktywności. Rodziny są starannie wybierane tak aby mieszkanie z nimi było dla Was pozytywną częścią waszego życia uczniowskiego.

LOKALNY KOORDYNATOR

Każdy uczestnik kursu ma na miejscu lokalnego koordynatora. Pomaga on uczniom w trakcie trwania nauki w ramach programu wymiany uczniów. Pracownicy ci starają się jak najlepiej pomagać uczniom aby ich pobyt w Hiszpanii był nie tylko ciekawy ale również niezwykle przydatny. Koordynator kontaktuje się z uczniem minimum raz na miesiąc. Kontroluje on, czy wszystko przebiega zgodnie z planem. Raz na trzy miesiące przygotowuje informację o postępach ucznia, o tym jak się zaadaptował w nowej szkole i rodzinie.

CENNIK NA ROK SZKOLNY 2015/2016

.

.

.

Trymestr

Semestr

Rok Szkolny

Koszty Administracyjne

4500 euro

5300 euro

7500 euro

300 złotych

CENA OBEJMUJE

 • pełną pomoc biura Albion House we wszystkich procedurach, spotkania w biurze przed wyjazdem, kontakt z rodzicem przez całą dlugośc pobytu ucznia za granicą
 • 2 dniowy wyjazd integracyjny do Barcelony
 • naukę w publicznej szkole w Hiszpanii
 • zakwaterowanie u rodziny goszczącej
 • wyżywienie w tygodniu niepełne i w weekendy pełne
 • spotkanie na lotnisku /stacji z rodziną goszczącą lub z lokalnym koordynatorem (w dwie strony)
 • pomoc lokalnego koordynatora przez całą długość pobytu
 • certyfikat szkolny oraz semestralne raporty dla rodziców

CENA NIE ZAWIERA

 • opłaty za podręczniki i pomoce naukowe
 • opłaty za ubezpieczenie zdrowotne
 • biletu lotniczego lub kolejowego
 • Kieszonkowego w trakcie pobytu (ok 200 euro/miesiąc)

© 2015 Albion House. Wszelkie prawa zastrzeżone. Branding / Design: Inspect™ Brand & Web Design