VII Dni Australii zakończone…

Ponad 2,5 tysiąca kilometrów, 9 miast, setki osób, wspaniała atmosfera i dużo Australii w Polsce… VII Dni Australii już za nami!

Tegoroczna edycja po raz kolejny pozytywnie zaskoczyła nas wspaniałą frekwencją. Mogliście nas spotkać w całej Polsce. Zaczęliśmy w Krakowie następnie Warszawa, Katowice Poznań, Toruń, Sopot, Olsztyn, Bydgoszcz i Białystok. Wszędzie powitała nas genialna atmosfera i setki fantastycznych ludzi, którzy tak jak my kochają podróżować i chcieli dowiedzieć się więcej o „kangurolandii”.

Jak co roku nasz festiwal przyciągnął wielu ciekawych gości. Byli wśród nich podróżnicy, blogerzy, autorzy książek, wszystkich jednak łączyła niezaprzeczalna miłość do Australii. Mogliście spotkać m.in. dziennikarza, podróżnika i honorowego „Australijczyka”- Marka Niedźwiedzkiego. Każdy chętny mógł usłyszeć czym zachwyciła go Australia, otrzymać autograf i porozmawiać oraz zrobić wspólne zdjęcie. Odbywający się w ramach festiwalu kiermasz książek podróżniczych pozwolił również zaopatrzyć się w książkę „Australijczyka” oraz kilku innych podróżników z Krainy Ozz:), jak o tym pięknym kraju mówią sami mieszkańcy. Byli z nami projekt Busem przez świat i Julia Raczko.

Uczestnicy dni Australii mieli możliwość poznania tego kraju z wielu różnych perspektyw. Dzięki bezpośredniemu połączeniu z Australią, o swoich doświadczeniach i codziennym życiu w opowiedziała nam blogerka i autorka książek podróżniczych „Where is Juli”, Julia Raczko.

Szymon Springer- podróżnik podzielił się z nami swoimi wrażeniami z podróży motocyklowej przez Australię, a Michał Kozok (zdobywca najważniejszej podróżniczej nagrody w kraju- KOLOSA) opowiedział o Australijskich pustyniach. Co więcej, o swoich spostrzeżeniach związanych z nauką w Australii opowiedział niezawodny duet Kasia & Kasia, które wybrały się w podróż na drugi koniec świata z Albion House.

Nie zabrakło również ciekawych warsztatów, wystawy fotografii pt.„Spełniając marzenia po drugiej stronie świata”, konkursów i degustacji przysmaków Australijskich. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w prowadzonych przez Pawła Widę, warsztatach wyjazdowych, w trakcie których opowiadał czego potrzebujecie i co możecie zrobić aby spełnić marzenie o wyprawie na Antypody.

Osoby pełnoletnie mogły wziąć udział w warsztatach sommelierskich. Ambasador marki Jacob’s Creek, Wojciech Cyran wyjaśniał co kryje się za wspaniałym smakiem Australijskiego wina oraz udzielał wskazówek, jak dobierać wino do przygotowywanych potraw.

Odważni mogli spróbować Australijskiego przysmaku, lub wziąć udział w konkursie wiedzy. Zwycięzcy mogli zdobyć zestaw gadżetów, a jeden szczęśliwiec BILET DO AUSTRALII! Finał konkursu już w czerwcu (szczegóły wkrótce!)

Dodatkowo w Bydgoszczy podczas VII bydgoskiego festiwalu „Podróżnicy” Paweł Wida wręczył statuetkę HALIKA- podróżnikowi Emilowi Witt za przedsięwzięcie „Tratwą przez peruwiańską puszczę”. Gratulujemy!

Dziękujemy naszym partnerom współtworzącym nasz cykliczny event: RMF MAXXX, firmie CEWE (FOTOJOKER), Muzeum Azji i Pacyfiku, Stowarzyszeniu Wagabunda, Uniwersytetowi Ekonomicznemu w Krakowie, Stowarzyszeniu GARUDA, Uniwersytetowi Sląskiemu, Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej w Bydgoszczy, Festiwalowi KORMORANY w Olsztynie, załodze festiwalu „NA SZAGĘ” w Poznaniu, Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Białostockiemu Ośrodkowi Kultury, Dworowi Artusa w Toruniu oraz Uniwersytetowi Gdańskiemu. 

Jednak przygoda z Australią nie kończy się wraz z festiwalem. Do końca maja w naszych biurach trwa promocja!

 

Każdy kto zdecyduje się rozpocząć swoją przygodę z Australią zostanie zwolniony z kosztów administracyjnych…:) Dodatkowo dla każdego kto zdecyduje się na przygodę z Albion House- specjalny pakiet wyjazdowy…:) Kto jedzie z nami?

Zapraszamy, dziękujemy bardzo i do zobaczenia w naszych biurach:)

© 2015 Albion House. Wszelkie prawa zastrzeżone. Branding / Design: Inspect™ Brand & Web Design