Australia

Najmniejszy kontynent i największa wyspa na świecie. Dla wielu urzeczywistnienie marzeń o raju na ziemi. Kraj przyjazny, tolerancyjny, otwarty na ludzi, dający możliwości życia w komforcie i dostatku

Wielka Brytania

Wielka Brytania to kraj ludzi wykształconych. Kultura i szerokie horyzonty Anglików są na arenie międzynarodowej bardzo wysoko cenione. Duża liczba zagranicznych studentów i świetna opieka nad nimi stały się wizytówką większości brytyjskich colleges (szkół średnich). Programy edukacyjne dla studentów z zagranicy są tu bardzo dokładnie opracowywane. Biorą pod uwagę indywidualne potrzeby każdego ucznia.

Zapoznajcie się z bogatą ofertą: od kilkutygodniowego wakacyjnego „zasmakowania życia“ we wspaniałych campusach do 2-letnich programów akademickich, które znakomicie przygotują Was do egzaminów językowych czy aplikacji na uniwersytet zagraniczny.

Zachęcamy do zapoznania sie z naszą ofertą wakacyjnych kursów językowych organizowanych na terenie kilkunastu miast w Wielkiej Brytanii bez limitu wiekowego !

 

Warunki Programu

.

Wiek Studenta

Ukończone 15 lecz nie więcej niż 18 lat w dniu rozpoczęcia nauki

Znajomość Języka

Komunikatywna, sprawdzana testem

Długość

3 trymestry: 1 (wrzesień-grudzień) 2 (styczeń- marzec) 3 (kwiecień-lipiec)

Rok szkolny (10 mcy)  3 trymestry:  wrzesień – początek lipca

Termin Składania Aplikacji

do trzech miesięcy przed rozpoczęciem

SYSTEM EDUKACYJNY W ANGLI

Angielski system nauczania dzieli się na trzy stopnie: podstawowy (do 11 lat), średni (do 16 lat), wyższy (16+). Nauczanie obowiązkowe obejmuje uczniów od 5 do 16 lat. W wieku 16 lat uczniowie zdają egzamin GCSE (General certificate of Secondary Education). Potem można kontynuować naukę w konkretnym kierunku lub ukończyć dwuletnie studium zakończone egzaminem A-levels (lokalna matura) lub IB (matura miedznarodowa)

ŻYCIE POZASZKOLNE I ZAKWATEROWANIE

Nieodłączną częścią programu jest oczywiście zamieszkanie z rodziną goszczącą czy też w szkolnym internacie oraz stały kontakt z doradcą uczniowskim. Nie tylko czas spędzony w szkole, ale także bezpośredni kontakt z rodziną czy przyjaciółmi mówiącymi po angielsku od urodzenia jest jedną z największych zalet pobytu w szkole zagranicznej. W trakcie nauki w szkole średniej udoskonalicie swoją znajomość języka, zdobędziecie umiejętność przystosowywania się do nowego otoczenia, staniecie się bardziej pewni siebie i poszerzycie swoje horyzonty.

PROGRAM

W Wielkiej Brytanii współpracujemy z renomowaną organizacją, która kieruje naszych uczniów przeważnie do południowej części Anglii. Konkretne miejsce wybiera się na podstawie zainteresowań ucznia oraz stopnia znajomości j. angielskiego. Polscy uczniowie szkół średnich wyjeżdżają przeważnie pobierać naukę za granicą w celu zdobycia doświadczenia międzynarodowego, by bliżej poznać język angielski, znaleźć przyjaciół za granicą. Głównym ich celem nie jest zdobycie dyplomu i dlatego często wybierają tzw. English Language + program. Pogram jest połączeniem kursu językowego oraz zalet pobytu w zagranicznej szkole średniej. Uczeń uczęszcza razem z pozostałymi studentami zagranicznymi na lekcje EFL (english as a foreign language). Do przedmiotów skierowanych na doskonalenie języka angielskiego dobiera sobie inne przedmioty, na które uczęszcza z miejscowymi uczniami.

Zalety programu:

* połączenia nauki języka angielskiego z minimum 2-oma przedmiotami dodatkowymi

* różnorodność przedmiotów (turystyka, sztuka i projektowanie, komunikacja handlowa itp.)

* codzienny kontakt z angielskimi uczniami

* możliwość zakończenia pobytu egzaminem o randze międzynarodowej (np. FCE, IELTS)

* Uczniowie władający językiem angielskim w stopniu zaawansowanym mogą uczęszczać na lekcje z angielskimi rówieśnikami. W tym przypadku chodzi o wybór 3-5 przedmiotów sgłównych (np. biologia, historia, przyroda, dramat).

CENNIK NA ROK SZKOLNY 2015/2016

.

.

Długość Programu 

Terminy

Cena

1 trymestr (3 miesiące)

Wrzesień-Grudzień, Styczeń-Marzec, Kwiecień-Lipiec

od 6350 GBP

2 trymestry (5-7 miesięcy)

Wrzesień-Kwiecień, Styczeń-Lipiec

od 10200 GBP

Rok Szkolny (10 miesięcy)

Wrzesień – Lipiec

od 10750 GBP

CENA OBEJMUJE

 • pełną pomoc biura Albion House we wszystkich procedurach, spotkania w biurze przed wyjazdem, kontakt z rodzicem przez całą dlugośc pobytu ucznia za granicą
 • naukę w szkole w Wielkiej Bytanii
 • zakwaterowanie u rodziny goszczącej
 • wyżywienie niepełne w tygodniu, pełne w weekend
 • spotkanie na lotnisku z rodziną goszczącą lub z lokalnym koordynatorem (w dwie strony)
 • pomoc lokalnego koordynatora przez całą długość pobytu
 • certyfikat szkolny oraz semestralne raporty dla rodziców

CENA NIE ZAWIERA

 • opłaty za podręczniki i pomoce naukowe
 • biletu lotniczego
 • kosztów transportu miejskiego
 • ubezpieczenia zdrowotnego
 • kieszonkowego w trakcie pobytu (ok 200 gbp/miesiąc)

 

 

© 2015 Albion House. Wszelkie prawa zastrzeżone. Branding / Design: Inspect™ Brand & Web Design