Australia

Najmniejszy kontynent i największa wyspa na świecie. Dla wielu urzeczywistnienie marzeń o raju na ziemi. Kraj przyjazny, tolerancyjny, otwarty na ludzi, dający możliwości życia w komforcie i dostatku

Nowa Zelandia

Nowa Zelandia przez pierwotnych mieszkańców nazywana była Aotearoa, co w tłumaczeniu oznacza „Kraj długiego białego obłoku“ Patrząc na niebo ciężko byłoby znaleźć bardziej trafną nazwę. Jest to kraj wysokich gór, przejrzystych jezior, zielonych pastwisk, zapierającego dech w piersiach wschodu słońca, czystego powietrza, dziewiczych lasów deszczowych, fiordów, gejzerów, wulkanów i nielatającego ptaka Kiwi.

Nową Zelandię kochają przede wszystkim miłośnicy przyrody, turystyki sportu i przygód. To również gratka dla wszystkich fanów „Hobbita” czy trylogii „Władca Pierścieni” Gdyby doliczyć do tego jeszcze przyjaznych iżyczliwych mieszkańców, bezpieczne szkolnictwo na wysokim poziomie, nie znajdziecie lepszego miejsca do nauki.

Warunki Programu

.

Wiek Studenta

Ukończone 14 lecz nie więcej niż 18 lat w dniu rozpoczęcia nauki

Znajomość Języka

Komunikatywna,sprawdzana testem

Długość

Term 1   30/01 – 02/04  Term 2   20/04 – 03/07 Term 3   20/07 – 25/09 Term 4   12/10 – 12/12

Rok szkolny ( ok 11 m-cy)  luty – grudzień

Termin Składania Aplikacji

Najpóźniej 3 miesiące przed planowanym wylotem

SYSTEM EDUKACYJNY W NOWEJ ZELANDII

Nowozelandzkie szkoły średnie kształcą uczniów od 13 do 18 roku życia. Większość zagranicznych uczniów spędza w Nowej Zelandii jeden rok szkolny w celu zdobycia międzynarodowych doświadczeń oraz polepszenia znajomości języka angielskiego. Niemniej jednak rośnie liczba tych, którzy w tutejszych szkołach planują zdawać maturę. Zagraniczni uczniowie najczęściej zapisują się do jednej z ostatnich klas szkoły średniej(Year 11, 12, 13). Nauka w tych klasach kończy się egzaminem państwowym „NCEA Level 1 – 3 examination“.

Po ukończeniu ostatniej, trzynastej klasy i zdaniu egzaminu końcowego uczniowie mogą starać się o przyjęcie na jeden z nowozelandzkich lub zagranicznych uniwersytetów.

 

Uczniowie co roku muszą wybrać od 5 do 6 przedmiotów. W młodszych klasach obowiązkowy jest angielski, matematyka i nauki przyrodnicze. W ostatniej klasie uczeń wybiera przedmioty zgodnie z własną specjalizacją. Rok szkolny składa się z  czterech ‚terms’ Każdy z nich trwa ok 10 tygodni, po których uczniowie mają krótką przerwę. Semestr obejmuje 2 ‚term” i trwa ok 5 miesięcy. Rok szkolny trwa od początku lutego do połowy grudnia. W drugiej połowie grudnia i przez cały styczeń uczniowie mają wakacje letnie.

Lekcje trwają z reguły od 9-ej do15-ej

SZKOŁA W AUCKLAND

Należy do dziesiątki najlepszych szkół w okręgu Auckland. Położona jest w bardzo pięknym miejscu, bezpośrednio nad zatoką Hauraki w północnej części Auckland. Jest to środowisko sprzyjające uczniom, bezpieczne, czyste. Cały teren przed kilkoma laty został odrestaurowany i unowocześniony. Jest to szkoła koedukacyjna. Wszyscy bez wyjątku zobowiązani są do noszenia szkolnych mundurków. Long Bay College kładzie nacisk na niezależność, doskonalenie i kreatywność uczniów, którzy co roku startują w konkursach państwowych z dziedziny technologii, sztuki, grafiki oraz sportu i zajmują wysokie miejsca w finałach.

College oferuje duży wachlarz przedmiotów akademickich i zawodowych, które wykładają bardzo wykwalifikowani nauczyciele. Są to między innymi: matematyka, business, język angielski, język dodatkowy, geografia, historia, informatyka, nauki społeczne, sztuka (grafika, projektowa, taniec, muzyka i inne) sport (lekka atletyka, koszykówka, rugby, krykiet, żeglarstwo, siatkówka, pływanie, tenis…)

Zakwaterowanie

Mieszkanie w opcji ‚homestay’ pozwoli Wam poznać styl życia tradycyjnej hiszpańskiej rodziny oraz szybciej nauczyć się języka. Jako członek rodziny będziecie uczestniczyć w jej codziennym życiu i formach aktywności. Rodziny są starannie wybierane tak aby mieszkanie z nimi było dla Was pozytywną częścią waszego życia uczniowskiego.

ZNAJOMOŚĆ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W Nowej Zelandii, tak jak i w innych krajach najczęściej spotkacie się z zakwaterowaniem u rodzin goszczących. Nowozelandzkie prawo wymaga, aby każdy uczeń poniżej 18 roku życia był pod opieką lokalnego opiekuna prawnego – tzw. “guardian“. Funkcję tę sprawuje rodzina lub przydziela go szkoła

CENNIK NA ROK SZKOLNY 2015/2016

.

.

.

Term

Semestr

Rok Szkolny

Koszty Administracyjne

9470 NZD

16180 NZD

29900 NZD

490 złotych

CENA OBEJMUJE

 • pełną pomoc biura Albion House we wszystkich procedurach, formalnościach wizowych, spotkania w biurze przed wyjazdem, kontakt z rodzicem przez całą dlugośc pobytu ucznia za granicą
 • naukę w szkole średniej w Nowej Zelandii
 • zakwaterowanie u rodziny goszczącej z opieką „guardian”
 • pełne wyżywienie w tygodniu i w weekendy
 • odbiór z lotniska
 • ubezpieczenie zdrowotne
 • certyfikat szkolny oraz semestralne raporty dla rodziców

CENA NIE ZAWIERA

 • opłat wizowych
 • biletu lotniczego
 • pomocy naukowych, podręczników (10-35 nzd za przedmiot)
 • mundurka (300 – 500)
 • Kieszonkowego w trakcie pobytu (ok 300 – 500 nzd/miesiąc)

© 2015 Albion House. Wszelkie prawa zastrzeżone. Branding / Design: Inspect™ Brand & Web Design