Goście VII DNI AUSTRALII

Wyjątkowi, jedyni w swoim rodzaju goście będą nam towarzyszyć
podczas VII DNI AUSTRALII!!!

Poznajcie ich i posłuchajcie na żywo w poszczególnych miastach!

GOŚCIE VII DNI AUSTRALII

Marek Niedźwiecki

Czy trzeba przedstawiać jednego z najbardziej znanych polskich dziennikarzy muzycznych i długoletniego prezentera Programu III Polskiego radia? Wielki miłośik Australii opowie podczas Dni Australii o swojej wielkiej miłości – ma na imię Australia i wraca do niej jak tylko może. Mimo że nie wyobraża sobie, by na stałe wyjechać z Polski, trudno mu żyć bez corocznych długich wypadów na „koniec świata”. Marek Niedźwiecki fotografuje Australię od piętnastu lat, zjechał ten nadzwyczajny kontynent wzdłuż i wszerz. Mieszkał w wiosce wielorybników, wspinał się na drzewa giganty, stawał twarzą w twarz z ospałym misiem koala i oko w oko ze śmiertelnie jadowitym wężem brązowym. Spacerował po Sydney, Melbourne, Perth, Darwin, Hobart. Zasnął podczas przechadzki dwukilometrowym molo. Nie wszedł na Górę Kościuszki, czego się trochę wstydzi i na Ayers Rock, z czego jest bardzo dumny. Stał się miłośnikiem australijskiego wina, australijskiego miodu, australijskich ryb i australijskiego sposobu skracania słów… Stał się po części – „Australijczykiem”.

Ta książka pełna jest miłości do Australii.- http://www.marekniedzwiecki.pl

Z P.Markiem Niedźwieckim możecie się spotkać podczas VII DNI AUSTRALII w Warszawie, Katowicach, Toruniu oraz Poznaniu.

Motocyklem przez Australię - Szymon Springer

Motocyklowa podróż trwająca dziewięć miesięcy, w czasie której Szymon przejechał wraz z kolegą przez takie państwa jak Pakistan, Indie, Indonezja i oczywiście ukochaną Australia, w której spędzili trzy miesiące. 30 tysięcy kilometrów przejechane na motocyklach z czego ponad 10 tysięcy w Australii, w której jechali nie tylko przez outback, nocowali pod Górą Kościuszki, łowili na Wielkiej Rafie Koralowej i wiele więcej.

Z Szymonem spotkacie się w Krakowie oraz Sopocie.

 

Julia Raczko - Where is Juli

Pochodzi z podwarszawskiego Milanówka. Kilka lat temu wyjechała w samotną podróż dookoła świata i nigdy nie wróciła do Polski – zakochała się i zamieszkała w Australii. Z wykształcenia psycholog społeczny ale przez lata pracowała jako producent programów telewizyjnych. Dziś pisze artykuły, książki, blog. Jest autorką książki „Gdzie jest Julia” oraz „Julia jest w Australii”. Julia nie tylko zajmuje się marketingiem w mediach społecznościowych ale również współprowadzi Polską Szkołę w Brisbane i audycję w lokalnym radiu. Kocha ananasy, chodzić boso i eksperymentować w kuchni. Nałogowo zaczepia ludzi na ulicy. Lubi dobrą kawę o każdej porze dnia i wakacje przynajmniej raz w miesiącu. Autorka bloga Where is Juli + Sam (whereisjuli.com), na którym podpowiada jak, nie tylko dzięki podróżom, zmienić swoje życie na lepsze. Mieszka w Australii, więc pisze o Australii, o zwiedzaniu świata i szeroko pojętym fajnym stylu życia też. Książki autorki będzie można zakupić podczas Dni Australii.

Spotkanie ONLINE z Julią w wybranych miastach – sprawdź PROGRAM.

Wojciech Cyran 

Ambasador marki Australijskiego wina Jacob’s Creek. Przygodę z winem rozpoczął niemal 10 lat temu. Trwa ona do dziś. Winiarskie szlify zdobywał pracując i szkoląc się we Francji, Wlk. Brytanii, Australii i Hiszpanii. Z chęcią podzieli się wiedzą i opowie o winach z Antypodów.

Zapraszamy na prowadzone przez Wojtka warsztaty sommelierskie w Warszawie, Katowicach, Toruniu oraz Poznaniu.

Poznajcie naszych wspaniałych klientów! Będziecie mieli okazje nie tylko zobaczyć ich prace na wystawie „Spełniaj swoje marzenia na drugim końcu świata” ale również będziecie mogli z nimi porozmawiać i zobaczyć jak oni przeżyli/przeżywają przygodę swojego życia!

Zapraszamy!

Paweł Wida

Pochodzi z malowniczej Niedzicy w Pieninach, a od 17 roku życia jego drugim domem stała się Australia. Z pochodzenia polski góral, obywatel świata, pasjonata podróży małych i dużych. Uwielbia aktywnie spędzać czas, a nurkowanie, wspinaczka i jazda na rowerze to główne zajęcia w jego ograniczonym czasie wolnym. Odbył kilka podróży po Australii, a za ostatnią „Z Perth do Sydney campervanem” otrzymał nagrodę jury podczas śląskiego festiwalu „POD GÓRĘ”. Jest głową firmy Albion House, której poświęcił większą część swojego życia. Specjalista od wszystkiego co wiąże się z Australią i Oceanią. Wierzy, że edukacja i praca za granicą to najlepsze połączenie dla rozwoju dające nie tylko poczucie spełnienia i satysfakcji ale również wypełniający esencję życia każdego wyjeżdżającego. Od 1996 roku organizuje wyjazdy edukacyjne, pracownicze oraz emigracyjne do Australii, Kanady, Nowej Zelandii, USA czy Europy.

Karolina Sypniewska-Wida

Podróżnik od dziecka, Kobieta Roku 2012 miasta Bydgoszcz, pilot wycieczek zagranicznych, dziennikarz freelance, autorka wystawy zdjęć i artefaktów „W kręgu obrzędów. Azja i Oceania”. Do tej pory odwiedziła ponad 75 krajów wyznając zasadę „kto się waha wiele traci”. Po ukończeniu tytułu magistra lingwistyki spakowała się i wyjechała w 2 letnią podróż z Bydgoszczy lądem do Australii. Po drodze wspinając się w jeansach i adidasach na Everest Base Camp, w Nepalu, pisząc relacje z życia na plantacji herbaty w Bangladeszu czy jako pierwsza Europejka mieszkając na małej wyspie w Papui Nowej Gwinei. Przez rok studiowała, pracowała – żyjąc jak Australijka na pięknym Słonecznym Wybrzeżu w stanie Queensland. Organizator bydgoskiego festiwalu „Podróżnicy” oraz Dni Australii, nie wyjeżdża z domu bez aparatu fotograficznego, uwielbia nurkować, chodzić po górach i spędzać czas z rodziną. Studiowała w Rosji, Australii, USA, Meksyku, Gwatemali oraz Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Jej zamiłowanie do języków spowodowało, że z łatwością nawiązuje kontakt w języku angielskim, hiszpańskim i rosyjskim.

© 2015 Albion House. Wszelkie prawa zastrzeżone. Branding / Design: Inspect™ Brand & Web Design